Інформація щодо законопроекту № 5600

На інтернет-сайті  https://minfin.com.ua/ була розміщена інформація щодо ходу голосування по законопроекту № 5600, котрий повинен  внести зміни у порядок та розміри  оподаткування в новому бюджеті.

У вказаному законі, в тому числі, повинні бути змінені норми, що регулюють операції з нерухомістю як юридичними особами, що є забудовниками, так фізичними особами, що є інвесторами будівництва.

Далі витяг із тексту, що стосується операцій з нерухомістю:

«Верховна Рада прийняла за основу законопроєкт №5600 про внесення змін до Податкового кодексу та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень.

Збільшення податків на нерухомість

Однак, крім змін, що стосуються власників великого бізнесу, зокрема Ріната Ахметова, в урядовому законопроєкті міститься низка змін, які зачеплять широке коло українців.

Наприклад, ним пропонують зобов’язати компанії-забудовники сплачувати ПДВ з операцій з нерухомістю. Такий крок повинен закрити можливості спекуляцій для великих гравців – юридичних осіб.

Зараз у ціні квартир податок на додану вартість уже врахований. Ці 20% забудовник закладає, коли вперше продає новозбудоване житло.

Для всіх наступних продажів квартир (вторинний ринок), незалежно від строків, у Податковому кодексі встановлена пільга: такі операції звільняються від сплати ПДВ. Саме цю пільгу Міністерство фінансів пропонує скасувати.

Детальніше про те, як такі зміни можуть вплинути на вартість квадратних метрів читайте у публікації: Уряд хоче обкласти житло новим податком: чи подорожчають квартири на 20%

Ще одна зміна у законопроєкті, яка стосується оподаткування операцій з нерухомістю — запровадження 18-відсоткового податку з доходів, отриманих від продажу третього та наступних об’єктів нерухомості на рік. Досі ж у податковому кодексі міститься норма, що такі операції оподатковуються податком 5%.»